Suvirinimo aparatas autoservisams ir automobilių servisams

Suvirinimo aparatas autoservisams ir automobilių servisams

Automobilių serviso suvirinimo aparatai turi būti lengvi, kompaktiški ir kompaktiški – jie dažnai dirba sunkiai prieinamose vietose. Jie turi būti atsparūs nepalankioms aplinkos sąlygoms (lakai, tepalai, dulkės, metalo drožlės ir t. t.). Patys prietaisai turi turėti kompaktišką ir smūgiams bei smūgiams atsparų korpusą. Jie turėtų turėti ilgus maitinimo kabelius ir aukštos kokybės izoliacija pasižyminčius maitinimo laidus, kurie palengvina darbą, jei prietaisą tenka dažnai perkelti. Prietaisą taip pat turėtų būti lengva valdyti, užtikrinant greitą ir lengvą suvirinimo parametrų keitimą.

Verta paminėti suvirinamos medžiagos tipą ir storį – pagal tai galite pasirinkti optimalų prietaisą savo reikmėms.

Taip pat svarbu, kad būtų įrengta elektros instaliacija. Dėl 16 A apsaugos dažnai neleidžiama naudoti mažiau energiją taupančių transformatorinių suvirinimo aparatų. Palyginimui, transformatoriniams suvirinimo aparatams iki 160 A reikia 20-25 A apsaugos, o inverteriniams suvirinimo aparatams – 16 A.

MIG įranga
MIG berendezések – Paton

Labai svarbus parametras yra suvirinimo aparato darbo ciklas. Jis rodo, kiek laiko galime suvirinti aparatu per 10 minučių suvirinimo ciklą. 60 % suvirinimo ciklo maksimalia galia reiškia, kad maksimalia galia aparatu galime virinti 6 minutes, tada 4 minutes turime nutraukti darbą, kad aparatas neperkaistų.

Verta atkreipti dėmesį į tai, kokiais elementais suvirinimo aparatas yra aprūpintas, ar jame yra reikiamų laidų ir rankenų, kad būtų galima iš karto naudotis aparatu.

E. O. Patono elektrinio suvirinimo instituto suvirinimo įrangos skyrius, siekdamas patenkinti mažų ir didelių automobilių dirbtuvių poreikius, siūlo įrenginius, optimaliai atitinkančius pirmiau minėtus kriterijus. Tokio tipo prietaisai yra šie:

ADI serija – TIG DC ir TIG AC/DC TIG DC ir TIG AC/DC TIG DC ir TIG AC/DC

PSI serija – MIG/MAG DC

Tartalomjegyzék
Pagrindinės “Paton” suvirinimo aparatų savybės
Profesionalūs suvirinimo aparatai, naudojami intensyvaus darbo sąlygomis
Esminės “Paton” suvirinimo aparatų savybės
Pagrindinė PATON aparatų savybė – mažas svoris (ADI – 5,7 kg; PSI – 10,8 kg), todėl jie gali laisvai judėti. Tiek ADI-200 S nuolatinės srovės TIG/MMA, tiek PSI aparatuose yra Vokietijos gamintojo “Abicor Binzel” 3 arba 4 metrų ilgio kabelio laikiklis. Į komplektą įeina aukštos kokybės 3 arba 4 metrų ilgio įžeminimo kabeliai, kurių srovės stipris viršija 300 A. Automobilių dirbtuvėse dažniausiai naudojama įranga yra pusiau automatinis suvirinimo aparatas, rečiau – TIG ir MMA suvirinimo aparatas. Dažniausiai suvirinami ploni, iki 4 mm storio minkšto plieno, mažaanglio plieno, aukšto slėgio plieno lakštai (grindys, metalo lakštai, slenksčiai, karkasas ir atraminė konstrukcija). Idealus prietaisas suvirintiems elementams yra PSI serijos blykstės.

Jei norime suvirinti plonus aliuminio lakštus, cinkuotą, nerūdijantį plieną (siurbimo gaubtas, automobilio gaubtas – aliuminio lakštas ir cinkuotas), turėtume naudoti TIG suvirinimo aparatą.

Suvirindami aliuminio elementus, turėtume naudoti suvirinimo aparatą su kintamosios srovės funkcija. Cinkuotus lakštus ir nerūdijantįjį plieną galima virinti TIG suvirinimo aparatu, turinčiu nuolatinės srovės funkciją.

Todėl TIG AC/DC ADI 200 yra idealus prietaisas, skirtas derinti kintamosios ir nuolatinės srovės funkcijas. PATON TIG ir MIG/MAG aparatai leidžia išgauti aukštos kokybės suvirinimo siūles tiek suvirinant įprastus lakštus iš mažaanglių metalų, tiek nerūdijantį plieną ir aliuminį. Svarbi TIG prietaisų savybė – bekontaktis uždegimas dėl įmontuotos HF funkcijos. Bekontaktis įvykis – tai pradinis lanko uždegimas neliečiant ruošinio įmontuotu aukštos įtampos generatoriumi. Kibirkšties peršokimas tarp volframo elektrodo ir ruošinio yra suvirinimo proceso pradžia. HF funkcijos nebuvimas turi įtakos suvirinimo kokybei ir dažnam volframo elektrodo pažeidimui. Labai svarbi funkcija suvirinant plonas metalines detales yra įmontuotas impulsas. Impulsinis TIG suvirinimas naudojamas suvirinant mažesnio nei 1,5 mm storio detales, kai jis apsaugo nuo plonos medžiagos apdegimo. Impulsinis TIG suvirinimas taip pat naudojamas nerūdijančiam plienui virinti. Impulsas turi įtakos šilumos paveiktos zonos sumažėjimui, todėl medžiaga nepakeičia spalvos.

Profesionalūs suvirinimo aparatai, naudojami Intensyvaus darbo sąlygomis
Suvirinimo aparatas TIG ADI-200S, be minėtos pulsacijos, turi daug naudingų funkcijų, kurių reikšmes galima lengvai keisti LCD ekrane. Tarp pagrindinių prietaiso funkcijų yra šios: pradinis dujų srautas, paleidimo srautas, srovės kilimo laikas, srovės kritimo laikas, kraterio užpildymo srautas, galutinis dujų srautas, suvirinimo srovės reguliavimas, srovės pulsacijos dažnis ir užpildymo koeficientas. Galimybė tiksliai sureguliuoti kiekvieną iš minėtų parametrų leidžia išgauti labai aukštos kokybės suvirinimo siūlę.

MIG/MAG metodu viriname nelegiruotus ir mažai legiruotus plienus daugiausia CO2 ir CO2 apsauginėse dujose, Ar+CO2. Labai legiruoti plienai suvirinami argono skyde su 1÷3 % O2 arba 2÷5 % CO2. Argonu, heliu arba jų mišiniais virinami visi metalai, praktiškai Al, Mg, Ti, Zr ir kiti metalai bei jų lydiniai. MIG/MAG impulsinis suvirinimas skirtas palengvinti suvirinimo proceso kontrolę ne apačioje esančiose erdvinėse padėtyse, taip pat spalvotųjų metalų suvirinimui ir lydalo storio kontrolei, kuri ypač svarbi suvirinant plonas medžiagas.

PATON MIG/MAG prietaisai yra universalūs prietaisai su migratoriumi, TIG ir MMA suvirinimo aparatu. Įmontuotos papildomos TIG ir MMA funkcijos išplečia taikymo sritis. MIG/MAG palaikymas ir galimybė virinti milteline viela (galimybė keisti migratoriaus poliariškumą) – tai prietaisų savybės, į kurias verta atkreipti dėmesį.

Minėti MIG/MAG, TIG, MMA inverteriniai suvirinimo aparatai skirti naudoti intensyviomis darbo sąlygomis dirbtuvėse ir automobilių servisuose. Galimybė tiksliai reguliuoti kiekvieną inverterinio įrenginio parametrą, lanko stabilumas, maži matmenys, leidžiantys tokius įrenginius naudoti bet kurioje vietoje, didelis patikimumas – tai savybės, dėl kurių tokio tipo įrenginiai yra paklausūs tarp automobilių pramonės specialistų. Tikslus suvirinimo parametrų valdymas ir didelis lanko stabilumas turi įtakos patikimam ir kokybiškam suvirinimui, kuris ypač svarbus automobilių pramonėje.